مکمل های غذایی برای افزایش سطح ایمنی در پایی

با رسیدن پاییز باید حتما ایمنی بدن خود را بالا ببرید. بدن شما باید بتواند با انواع آنفولانزا و سرماخوردگی مبارزه کند.

به ویژه که امسال باید در مقابل کرونا از خود محافظت کنید.یکی از بهترین و منطقی ترین راه ها برای پیشگیری و مقابله با کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن است. از آن جا که نشانه های وجود کرونا در بسیاری از افراد خفیف بوده و در برخی بدون نشانه است، با استفاده از ویتامین ها و در پی آن افزایش قدرت سیستم ایمنی، بدن می تواند در برخورد با این بیماری توانایی و مقاومت بیشتری نشان دهد، در این صورت می توان از وخیم شدن شرایط بیماری و نیاز به بستری شدن در بیمارستان به خصوص در بخش مراقبت های ویژه جلوگیری نمود.

 

راه های مختلف تقویت سیستم ایمنی بدن

سیستم ایمنی بدن مجموعه ای است از سلول ها، بافت ها و ارگان هایی که همگی کمک می کنند تا از بدن در برابر ابتلا به عفونت ها و بیماری ها محافظت شود. از جمله فعالیت های عمومی و معمولی که برای تقویت سیستم ایمنی بدن انجام می شود می توان به مواردی همچون کاهش میزان استرس، بهبود وضعیت خواب شبانه، استفاده از رژیم غذایی مناسب و متعادل و همچنین استفاده از بهترین مکمل ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد.

استفاده از مکمل ها چه نقشی در عملکرد سیستم ایمنی بدن دارد؟

همان طور که پیشتر اشاره کردیم سیستم ایمنی بدن می تواند شما را در برابر ابتلا به انواع موارد بیماری زا از قبیل انگل ها، ویروس ها و… محافظت نماید. در حال حاضر داروهای متنوعی وجود دارند که می توانند ویتامین های مورد نیاز بدن مانند ویتامین D و C و همچنین سایر ریزمغذی ها مانند روی، آهن و سایر مواردی که می تواند به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن شما کمک نماید را تامین کنند.

 

دانشمندان معتقدند “هر سلول بدن ما نیاز به استفاده از ریزمغذی‌های مختلفی دارد. این ریز مغذی‌ها شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب امگا هستند. البته برخلاف مواد مغذی مانند چربی، کربوهیدرات و پروتئین، ریز مغذی‌ها منابع تأمین انرژی بدن به شمار نمی‌روند؛ اما حضور آنها برای عملکرد سیستم ایمنی ما ضروری است.

 

 

منبع:عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *